Jak informuje szczeciński magistrat, na początek przebudowane zostaną fragmenty ul. Obrońców Stalingradu i Kaszubskiej. Po rozbudowie ul. Obrońców Stalingradu będzie dwukierunkowa, a ruch na skrzyżowaniach znajdujących się w ciągu tej ulicy sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Z kolei część ul. Kaszubskiej zostanie wyłączona z ruchu i powstanie na niej deptak. W dalszej kolejności przebudowany zostanie Plac Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości, ul. Św. Wojciecha i al. Jana Pawła II.

W kosztach przebudowy układu komunikacyjnego w centrum miasta partycypuje deweloper galerii Kaskada – ECE Projektmanagement Polska. Jak informowaliśmy już, firma wpłaciła na ten cel ponad 8,5 mln zł na konto Urzędu Miasta Szczecin.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego Kaskada w Szczecinie odbyło się 30 września br. Otwarcie obiektu przewidziano na jesień przyszłego roku. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 180 mln euro. W galerii na 43 tys. mkw. powierzchni wynajmu znajdzie się ponad 140 sklepów. Ponadto do dyspozycji klientów oddanych zostanie około 1 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców można wymienić m.in.: C&A , Van Graaf, Reserved, Empik, Intersport, Cropp, Home&You, Mouse, Sephora, Douglas, Rossmann, CCC.