Suwałki Plaza to najnowsza inwestycja Plaza Centers. Centrum zostało oddane do użytku w maju tego roku, jako pierwszy tego typu obiekt nie tylko w samych Suwałkach, ale i w całym regionie. Najbliższe centrum handlowo-rozrywkowe, o porównywalnym standardzie i ofercie, znajduje się dopiero 130 kilometrów od Suwałk – w Białymstoku. Suwalską Plazę licznie odwiedzają także klienci z Litwy.

Wartość suwalskiego centrum docenia również najnowszy najemca. Sklep Euro RTV AGD, o powierzchni 800 mkw., będzie pierwszą placówką tej sieci w regionie. – Suwałki Plaza to bardzo dobry projekt w mieście, w którym brakowało nowoczesnego obiektu handlowego i rozrywkowego – mówi Agnieszka Baczyńska, dyrektor Działu Najmu Plaza Centers (Poland). – Potencjał miasta i regionu, bliskość granicy, odwiedzający te okolice turyści, atrakcyjna oferta handlowa oraz fakt, że w promieniu ponad stu kilometrów nie ma nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego, to tylko najważniejsze przesłanki sukcesu Suwałki Plaza – dodaje.

Suwałki Plaza to różnorodna kompozycja znanych światowych marek. To pierwsza okazja dla mieszkańców Suwałk robienia zakupów w sklepach takich jak: Delima, H&M, KappAhl, Reserved, New Yorker, Empik, Deichmann, Douglas, Venezia, Orsay, Rossmann, Vision Express, Yes, Apart, Big Star, Smyk, Camaieu, CCC, Komputronik, Euro RTV AGD, KFC i inne. Wkrótce otwarcie sklepów House i Cropp Town. Na terenie centrum znajduje się również pierwsze w mieście wielosalowe kino Lumiere, centrum zabawy i rozrywki Fantasy Park. Sama część rozrywkowa to blisko 3 tys. mkw.