– Nagroda dla Piotra i Paweła Woś została przyznana „za stworzonie sieci delikatesów, które od zawsze w centralnym punkcie swojej strategii stawiają klienta, jego wymagania, oczekiwania i w rezultacie oferują wzorcową jakość produktów i usług" – czytamy w komunikacie Ernst&Young.

Prezes Krzysztof Gradecki odebrał wyróżnienie „za zbudowanie od podstaw i konsekwentne rozwijanie sieci sprzedaży obejmującej zarówno detaliczny handel spożywczy, jak i handel hurtowy produktami drogeryjnymi”, podają organizatorzy.

Konkurs firmy Ernst&Young Przedsiębiorca Roku od ośmiu lat stanowi inicjatywę promującą polskich przedsiębiorców, którzy podlegają ocenie pod względem przedsiębiorczości, strategii, działalności międzynarodowej, innowacyjności oraz relacji z pracownikami i otoczeniem.

W skład jury wchodzą czołowi przedstawiciele polskiego biznesu. Funkcję przewodniczącego jury pełni Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Jednym z członków kapitułt jest Dariusz Miłek, prezes grupy NG2, który tytuł Przedsiębiorca Roku uzyskał w 2007 roku.

Konkurs jest organizowany w 50 krajach świata – kryteria wyboru są identyczne w każdym z państw. Pierwsze edycje plebiscytu odbyły się już 1986 roku.