Justyna Kur, członek zarządu, Apsys Management

Do zarządczego portfela firmy dołączyła warszawska Galeria Bemowo, Centrum Handlowe Guliwer w Łodzi, Centrum Handlowe Bielawy w Toruniu oraz krakowskie Centrum Handlowe Czyżyny.

Galeria Bemowo w Warszawie, otwarta w 1999 roku, to dwupoziomowe centrum handlowe z parkingiem na 1,4 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców znajduje się Carrefour oraz 70 sklepów o powierzchni GLA 35 tys. mkw.

Centrum Handlowe Guliwer w Łodzi powstało w 1997 roku i jest jednopoziomowym obiektem handlowym z dużym parkingiem na 1,5 tys. miejsc. Oprócz Carrefoura i CCC, na terenie CH Guliwer znajdują się 24 sklepy z GLA 17 tys. mkw.

Centrum Handlowe Bielawy w Toruniu zostało otwarte w 2002 roku i jest jednopoziomową galerią handlową z parkingiem na 1,3 tys. samochodów. Całkowita powierzchnia najmu przekracza 25 tys. mkw. Kluczowymi najemcami są Carrefour, Jysk i Domar, wraz z 69 mniejszymi sklepami.

Centrum Handlowe Czyżyny w Krakowie zostało otwarte w 2002 roku i jest jednopoziomową galerią handlową z parkingiem dla 860 samochodów. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 32 tys. mkw., wśród najemców są: hipermarket Carrefour, RTV Euro AGD, Leroy Merlin oraz 75 innych sklepów.

Przypomnijmy że na początku lipca br., DTZ przejął od CEFIC Polska zarządzanie pięcioma galeriami handlowymi z portfela inwestycyjnego Macquarie CaountryWide Trust: CH Turzyn w Szczecinie, CH Borek we Wrocławiu, CH Dąbrówka w Katowicach, Arena w Gliwicach oraz Zakopianka w Krakowie.

Obecnie DTZ zarządza w Polsce 39 obiektami o łącznej powierzchni komercyjnej 850 tys. mkw., z czego 20 to centra handlowe.