Impreza została przygotowana w myśl zasady, że w Barbórkę śląskim zwyczajem dobrze jest sobie pojeść, odpocząć i zrobić coś dla i w domu. – Śląski weekend w IKEA Katowice, to przede wszystkim pielęgnowanie lokalnych tradycji. Tego dnia, część sklepowej komunikacji będzie dwujęzyczna – po polsku i po śląsku, jak również samo zaproszenie klientów na biesiadowanie – zapowiada Ewa Zakrzewska, kierownik w katowickiej IKEA.

Nadchodzący weekend, to także Mikołajki, które tradycyjnie odbędą się w zaczarowanym lesie Smaland. Przebywające tam dzieci będą pisały listy do Mikołaja, szukały gwiazdki z nieba i śpiewały świąteczne piosenki. A wszystko to wśród woni pieczonych na dziale kuchennym pierniczków, które będzie można degustować albo zakupione w szwedzkim sklepiku piernikowe ciasto wypiec we własnym domu.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska zbudowała i zarządza siedmioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego firma posiada regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.