O planach anonimowego inwestora, poinformował Urząd Miasta Świnoujście. Urzędnicy magistratu nie chcą na razie ujawniać nazwy firmy. Zaznaczają jednak, że to jedna z holenderskich firm, która specjalizuje się w budowie centrów handlowych w Europie. Firma ta miała już wybudować podobne galerie w Niemczech, Hiszpanii, Francji i Anglii, a teraz chce zainwestować w Świnoujściu.

Według planów inwestora, Galeria Świnoujście ma być usytuowana przy ul. Dąbrowskiego, w miejscu dzisiejszego Komfortu. Wiadomo już, że w obiekcie ma ruszyć również kino.

Świnoujście, jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża, położone jest na północno-zachodnim krańcu Polski. Obecnie na terenie Świnoujścia znajduje się kilka terenów inwestycyjnych, które czekają na inwestorów. Chodzi o nieruchomość przeznaczoną pod działalność pensjonatowo – hotelową przy ul. Żeromskiego, nieruchomość pod mieszkania wielorodzinne przy ul. 11 listopada, grunty przy ul. Skandynawskiej przeznaczone pod funkcje usługowo – handlowe oraz nieruchomość przy ul. Barlickiego i Okólnej, która może być przeznaczona na cele mieszkaniowe, biurowe, administracyjne, oświatowe, handlu detalicznego, gastronomii, rozrywkowych oraz hoteli i pensjonatów.