Multikino w centrum handlowym Aleja Słońca zajmie powierzchnię około 2,8 tys. mkw. i jak podaje operator, będzie to jego największy multipleks zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim.

– Umowa najmu powierzchni w Alei Słońca jest jedną z dziewięciu podpisanych w tym roku przez Multikino umów dotyczących nowych lokalizacji – mówi Piotr Zygo, prezes Multikina. – To potwierdzenie konsekwentnie realizowanej przez nas strategii uruchamiania multipleksów w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, ale również wykorzystania szans zwiększenia swojej obecności w dużych aglomeracjach – podkreśla.

Inwestorem centrum handlowe Aleja Słońca w Szczecinie jest firma Mayland Real Estate, która zajmuje się realizacją obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. Spółka w 2008 roku otworzyła CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Mayland planuje otwarcie kolejnych projektów – szczecińska Aleja Słońca ma być gotowa już w 2013 roku. Obiekt będzie dysponować łącznie powierzchnią 38 tys. mkw., na której lokalizacje znajdzie około 150 nowych sklepów i punktów restauracyjno-usługowych. W sąsiedztwie obiektu powstanie również parking dysponujący miejscem dla 1200 samochodów.