Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy TVP, inwestor spodziewa się otrzymać promesę do linii kredytowej wynoszącej 150 mln euro najpóźniej w połowie stycznia 2011 roku. Przedstawiciele wrocławskiego magistratu zapowiadają, że galeria handlowa zostanie otwarta w drugiej połowie 2012 roku. Najprawdopodobniej galerii nie uda się otworzyć jeszcze przed Mistrzostwami Europy, jak to pierwotnie zaplanowano.

Inwestorem galerii na wrocławskich Maslicach jest klub sportowy WKS Śląsk Wrocław SA. Większościowym właścicielem klubu od maja 2009 roku – Zygmunt Solorz-Żak. Udziały w spółce ma również miasto, które przekazało pod realizację projektu tereny o szacunkowej wartość 50 mln zł. Właścicielami gruntów pozostanie gmina, zaś WKS będzie je dzierżawił. Zyski z inwestycji zasilą kasę klubu piłkarskiego. Mają one umożliwić wprowadzenie drużyny na szczyt polskiej ekstraklasy oraz do rozgrywek piłkarskiej Ligii Mistrzów. Medialny potentat nie będzie czerpał bezpośrednich korzyści finansowych z galerii, ale jeśli Śląskowi Wrocław uda się dostać do europejskich rozgrywek, niemałe zyski mogą popłynąć do kieszenie Solorza z praw do transmisji telewizyjnych.

Czterokondygnacyjny budynek na planie koła stanie na działce o powierzchni 6,8 hektara. Na 200 tys. mkw. powierzchni całkowitej budowli znajdzie się 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Znajdzie się tu także kompleks fitness & spa oraz nowoczesny tor bowlingowy. W galerii powstaną również wielosalowe kino, centrum rozrywki, a także liczne restauracje i kawiarnie. Na zadaszonym parkingu zmieści się 2500 samochodów.