Bezpłatne lodowisko w Porcie Łódź znajdzie się na powierzchni ponad 430 mkw. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wjechać na taflę jeszcze przed najbliższym weekendem. Lodowisko będzie dysponować wypożyczalnią sprzętu (koszt wypożyczenia łyżew 5 zł), szatnią i przechowalnią bagażu (płatną 2 zł). W soboty w godz. 13.00-15.00 będzie działać bezpłatna szkółka łyżwiarska. Oficjalną inaugurację lodowiska (4 grudnia o godz. 14.00) uświetnią pokazy mistrzów łyżwiarstwa.

Tego dnia w Atrium pojawi się również kula śnieżna, w której będzie można zrobić sobie świąteczne zdjęcie. – Dzięki niej każdy poczuje magię zbliżających się świąt – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. – Do dyspozycji naszych klientów będzie także profesjonalny fotograf, który wykona dla nich pamiątkowe zdjęcie. Będzie można je wydrukować na miejscu. Wykonanie zdjęcia i wydruk będą bezpłatne – informuje.

W przedświąteczne weekendy oraz w Mikołajki, Port Łódź odwiedzi Święty Mikołaj. Będzie spacerować po centrum i rozdawać słodycze, a dzieci zaprosi do wspólnej zabawy przy choince: czytania bajek, nauki kolęd, pamiątkowych zdjęć.

Świąteczną atmosferę poczują także dzieci, które wezmą udział w bezpłatnych zajęciach tematycznych w sali zabaw Port Łódź Junior. Z myślą o najmłodszych w wieku 3 – 10 lat wychowawcy przygotowali atrakcje tematyczne na każdy dzień tygodnia.