– Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy sklepy odwiedzają setki a nawet tysiące osób dziennie – mówi Aleksandra Pasek z CWS-boco Polska. – Za każdym razem na swoim obuwiu wnoszą duże ilości błota i śniegu, które już na samym wejściu do sklepu tworzą kałuże z wody. Personel sprzątający stara się jak najszybciej i najefektywniej sprzątnąć powstałe zabrudzenia, jednak często bezskutecznie. Okres jesienno-zimowy to czas, w którym sprawdzają się maty wejściowe – dodaje.

Zaopatrzenie sklepu w matę z jednej strony służy ochronie posadzki i wsparci utrzymania czystości lokalu, z drugiej może stanowić również element promocyjny. – Warto zainteresować się matami reklamowymi, na których można nadrukować indywidualne wzory, zdjęcia lub napisy. Takie maty są doskonałą formą promocji marki sklepu lub prezentacji nowego produktu – zapewnia Pasek.

Firma CWS-boco Polska (do 2008 roku funkcjonująca jako HTS Polska) świadczy kompleksowe usługi w zakresie zarządzania czystością w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. W ofercie firmy mieści się również dostawa i serwis – w tym regularna wymiana i czyszczenie – mat wejściowych, mat logo, wycieraczek profilowych oraz mat specjalistycznych.