Według informacji podanych przez zarząd Calesco, firma zawarła znaczącą umowę z Tesco Polska na serwis urządzeń grzewczych funkcjonujących w sieci hipermarketów. Umową została objęta znacząca część obiektów funkcjonujących na terenie całej Polski. Władze Calesco zaznaczają, że warunki na jakich spółka zawarła umowę nie odbiegają od warunków standardowych, ale objęte są tajemnicą handlową. W ich opinii kontrakt ten wpłynie w sposób pozytywny na wynik Calesco zarówno w 2010 roku, jak i w kolejnych latach.

Firma Calesco istnieje na rynku od 1991 roku. Do roku 2009 swoją działalność prowadziła w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Następnie została przekształcona w spółkę akcyjną, a od sierpnia tego roku notowana jest na rynku NewConnect. Głównym obszarem działalności Calesco jest kompleksowa obsługa kotłowni.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie Tesco jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa ok. 336 sklepów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia.