Nowe multipleksy, które Cinema City planuje otworzyć w 2011 r., powstaną w Rumunii (5 – 6 kin), w Bułgarii (2 kina) i w Polsce (1 kino). Spółka planuje także zainstalowanie kolejnych 100 projektorów cyfrowych we wszystkich krajach działalności. Według stanu na listopad 2010 r., Cinema City posiada podpisane umowy na 35 nowych multipleksów z 360 ekranami, oraz prowadzi negocjacje co do kolejnych lokalizacji.

– Zbliżamy się do końca roku z pozytywnymi przewidywaniami co do ostatniego kwartału i z pozytywnym spojrzeniem na przyszły rok. Nasz zespół wykonał bardzo dobrą pracę we wszystkich krajach naszej działalności otwierając kolejne kina i realizując projekty podnoszące jakość usług – podkreśla Moshe J. Greidinger, prezes Cinema City.

Cinema City International to operator kin wielosalowych. Spółka prowadzi 74 multipleksy z 716 ekranami w sześciu krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Izrael. Dodatkowo, Cinema City prowadzi działalności związane z działalnością kinową: reklamę w kinach oraz dystrybucję filmów.

Po trzech kwartałach 2010 r. Cinema City odnotowała 44,5 mln euro skonsolidowanego EBITDA
(wzrost o 27,1 proc. r/r) oraz 30 mln euro skonsolidowanego zysku operacyjnego (wzrost o 28,3 proc. r/r). Działalność kinowa przyniosła 41,1 mln euro EBITDA (wzrost o 62,5 proc. r/r) oraz 26,8 mln euro zysku operacyjnego (wzrost o 91,8 proc. r/r). Zysk netto spółki wyniósł 24,8 mln euro.