Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Katowic, przy pl. Szewczyka, ul. Słowackiego, Dworcowej i Pocztowej. W skład tego wieloetapowego przedsięwzięcia wchodzi m.in. budowa dworca kolejowego wraz z częścią handlową, budowa dworca autobusowego oraz przejazdu drogowego pod dworcem PKP, budowa pięciokondygnacyjnej galerii handlowej, wielopoziomowy parking podziemny, oraz wielosalowe kino. Projekt galerii handlowej nawiązuje do przedwojennego planu centrum Katowic.

Łącznie powstanie ok. 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. stanowić będzie nowa Galeria Katowicka. Całkowita wartość nowej inwestycji to 240 mln euro. Prace budowlane rozpoczną się w ciągu kliku najbliższych tygodni.

Koncern Strabag SE istnieje na rynku budowlanym już ponad 170 lat i prowadzi swoją działalność niemal na całym świecie. Spółka Strabag działa w Polsce od 1985 roku i zatrudnia obecnie około 6,6 tys. osób. W Katowicach firma jest znana jako wykonawca galerii handlowej Silesia City Center, oddanej do użytku w 2005 roku. Oprócz tego w Polsce realizowała także inne projekty handlowe, w tym: Galerię Jurajską w Częstochowie, Lublin Plaza, Rybnik Plaza, Galerię Zieloną w Puławach, Galerię Krakowską i Łódzką oraz M1 w Krakowie.