Turecka marka zadebiutuje w Polsce

Obecnie pracownia architektoniczna HS 99 z Koszalina jest w trakcie przygotowywania zamiennego projektu budowlanego dla centrum Arena w Słupsku. – Zakończenie prac nad zmianą projektu budowlanego zaplanowano na II kwartał 2011 roku. Zaraz po zaakceptowaniu nowego projektu złożymy wniosek o zamienne pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Giemza, dyr. działu centrów handlowych Echo Investment. Galeria powstanie w dwóch etapach. W pierwszym do dyspozycji sieci handlowych zostanie oddane ok. 20 tys. mkw. GLA.

Centrum handlowe Arena powstanie na działce pomiędzy ulicami Krzywoustego, Szczecińską i Grottgera. Pierwsze komunikaty Echo Investment, informowały, że piętrowy obiekt będzie dysponował powierzchnia ponad 80 tys. mkw. W galerii miało znaleźć się 150 sklepów i punktów usługowych, hipermarket, supermarket ze sprzętem elektronicznym oraz sklep typu DIY. Zapowiadano także wielosalowe kino.

Przypomnijmy, że blisko 100-tysięczny Słupsk stał się areną rywalizacji trzech firm deweloperskich, które zamierzały wybudować w mieście galerie handlowe. Swoje plany zrealizowały spółki Mayland RE (CH Jantar) oraz Polimeni (Galeria Słupsk). W skutek kryzysu gospodarczego projekt Echo utknął na etapie planowania. Teraz kielecki deweloper powraca do projektu.