Jones Lang LaSalle dodaje jednocześnie, że całkowita wartość wszystkich transakcji w sektorze nieruchomości zawartych w ciągu dziesięciu miesięcy 2010 r. w Polsce wynosi blisko 1,437 mld euro. To oznacza, że Jones Lang LaSalle brał udział w 38 proc. wszystkich transakcji zawartych w naszym kraju do dzisiaj.

Transakcje zawarte w tym roku przy udziale Działu Inwestycji Jones Lang LaSalle, obejmują takie nieruchomości jak: Galeria Indomo w Lubinie, centrum handlowe Tulipan w Łodzi, Galeria Sosnowiec czy centrum handlowe Kometa w Toruniu.

Jones Lang LaSalle jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe, w tym finansowe, usługi na rynku nieruchomości. Zespoły ekspertów oferuje kompleksowe usługi z zakresu nieruchomości umożliwiając wzrost wartości klientom zainteresowanym najmem, obrotem lub inwestowaniem w nieruchomości. Jones Lang LaSalle obsługuje klientów w 60 krajach w 750 lokalizacjach na świecie, w tym posiadając sieć 180 biur korporacyjnych. Dochód firmy w 2009 roku wyniósł 2,5 mld dolarów.

JLL zarządza obiektami o łącznej powierzchni blisko 150 mln mkw. na świecie. Dział specjalizujący się w zarządzaniu inwestycjami, LaSalle Investment Management (firma w ramach grupy JLL), zarządzając aktywami o łącznej wartości około 40 mld dolarów i należy do największych tego typu firm na światowym rynku nieruchomości.