Każdy, kto przyjdzie do galerii w 5 grudnia w godzinach 13.00–8.00 i przekaże produkty spożywcze lub datek finansowy, będzie miał możliwość zmierzenia się w rzucie karnym z bramkarzami Orlen Wisły Płock. Będzie też można się spotkać i porozmawiać z piłkarzami.

W trakcie imprezy rozegrane zostaną dwa konkursy, których zwycięzcy otrzymają w nagrodę piłki z podpisami drużyny. Dla tych, którzy zechcą zmierzyć się z zawodnikami na innym polu, zostały przygotowane konkursy-gry na konsoli playstation.

Zawodnicy, w obowiązkowych w tym dniu niebieskich mikołajowych czapkach, tego dnia będą również pomagać paniom w robieniu zakupów, rozdawać autografy i podpisane przez siebie pocztówki. Także dla najmłodszych Galeria Wisła przygotowała mikołajkowe atrakcje m.in. spotkanie z prawdziwymi reniferami oraz odwiedzenie animowanej chatki świątecznych misiów.

Najważniejsza w tym dniu będzie jednak zbiórka artykułów spożywczych i pieniędzy na rzecz dzieci z rodzin terenów popowodziowych. Wiele z nich jeszcze nie otrząsnęło się z dramatu, jakim była powódź, a w której stracili swój dobytek. Wiele z nich wciąż nie może wrócić do swoich domów. Powódź zniszczyła uprawy, zapasy i wszystko to, co dawało codzienne utrzymanie i pozwalało na pozyskiwanie środków do życia całym rodzinom.

Zbiórkę w galerii koordynować będą wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, który zadba również o to, aby dary trafiły bezpośrednio do najbardziej potrzebujących.

– Pomóżmy im poczuć radość z okazji Świąt Bożego Narodzenia – apelują organizatorzy.