Informację o planach Orco Property względem Endurance, jako pierwsza podała agencja Bloomberg. Doniesienia te potwierdziła naszemu portalowi przedstawicielka Orco Poland. Władze spółki podkreślają, że woleliby wstrzymać się z likwidacją subfunduszu o rok albo dwa, ale natychmiastowych działań domagają się inwestorzy. Jedną z przyczyn jest związany ze światowym kryzysem spadek wielkości sprzedaży nieruchomości biurowych i mieszkaniowych.

Endurance kupił Galerię Orkana w Lublinie w 2008 r. za ok. 26,5 mln euro. Centrum handlowe dysponuje powierzchnią użytkową ok. 8 tys. mkw. i stanowi część kompleksu handlowego, w skład którego wchodzą m.in. Tesco i Obi. Poprzednim właścicielem budynku była firma Keen Property Partners.

Co się stanie z aktywami funduszu po jego likwidacji? – Zostaną wystawione na sprzedaż – odpowiedziała naszemu portalowi Alicja Kościesza, dyrektor sprzedaży i marketingu w Polsce w Orco Poland.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku, Orco jest spółką akcyjną z siedzibą w Luksemburgu notowaną na giełdzie Euronext w Paryżu, Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Budapeszcie.

Orco Property Group jest również sponsorem i zarządcą funduszu Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego zamkniętego funduszu parasolowego z wydzielonymi subfunduszami, koncentrującego się na pozyskiwaniu nieruchomości na rynku powierzchni biurowych i komercyjnych, mieszkalnych, przemysłowych i logistycznych oraz opieki zdrowotnej.