Impreza w sobotę i niedzielę odbywała się w godzinach 12.00-18.00, a poniedziałkowy zlot Mikołajów został zaplanowany od godziny 16.00 do 19.00. W tym czasie na najmłodszych czekać będą zajęcia, konkursy oraz słodkie upominki – wszystko pod opieką sympatycznych elfów. Dorosłym natomiast Święty Mikołaj będzie rozdawać kupony rabatowe.

Tradycyjnie wszystkie dzieci będą miały okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, a także przygotują własne kartki świąteczne. Będzie funkcjonował również punkt malowania twarzy. Podczas imprezy klientów Emki będzie zabawiał clown.

Kulminacyjnym punktem weekendowego wydarzenia jest Międzynarodowy Zlot Mikołajów, którzy w tym roku postanowili spotkać się w Koszalinie. Szóstego grudnia w godzinach popołudniowych pod Galerię Emka podjedzie limuzyna z siedmioma Mikołajami z całego świata: Niemiec, USA, Afryki, Rosji, Czech, Japonii i Antarktydy. W barwnym korowodzie wejdą na scenę, gdzie powita ich polski Święty Mikołaj, a następnie każdy z nich przy dźwięku swojej narodowej kolędy złoży życzenia w języku kraju, z którego pochodzi.

Galeria Emka to miejsce familijnych zakupów w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Znajduje się w niej blisko 70 sklepów i salonów znanych światowych i polskich marek oferujących odzież, obuwie, kosmetyki, biżuterię, telefony, artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz, zabawki, sprzęt komputerowy, RTV i AGD oraz artykuły spożywcze.