Do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym łódzka Manufaktura zaprosiła artystów – rękodzielników między innymi ze Śląska, Łowicza i Zakopanego, których wyroby mają być alternatywą świątecznych prezentów. Do wyboru będą np. ręcznie robiona biżuteria, ozdoby choinkowe, obrusy i świece zapachowe, a także ozdoby choinkowe. Ale wśród wystawców nie zabraknie również przedstawicieli lokalnych firm, produkujących żywność – pojawią się specjały, jak miody, kwasy chlebowe, sery kozie, piwa regionalne, wędliny z Litwy i Łotwy.

Patronat nad Jarmarkiem w Manufakturze objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym 9 ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety). A dodatkowo: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni.