Jak informuje zarząd spółki LPP, szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła w listopadzie około 61 proc. i była niższa od zrealizowanej w listopadzie roku poprzedniego o około trzy punkty procentowe.

Jednocześnie spółka nieznacznie poprawiła obroty w stosunku rocznym. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych od stycznia do listopada tego roku wyniosła około 1,82 mld zł. Przychody te były wyższe o 2 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie 2009 r.

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży, a także obuwia (między innymi w salonach sieci Reserved). Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Jest właścicielem sześciu marek: Reserved, Cropp, House, Mohito, Esotiq i PromoStar. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek Reserved, Cropp i Esotiq. Firma LPP SA posiada również swój oddział w Krakowie, gdzie znajduje się zaplecze projektowe dla marek House i Mohito.

Spółka LPP sprzedaje swoje produkty głównie w rejonie środkowej i wschodniej Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Rumunia oraz Bułgaria). Niedawno do grupy krajów dołączyły również Niemcy i Białoruś.