Obecnie na budowie pracuje około 1500 osób, które zatrudnienie znalazły zarówno w strukturach zarządcy projektu, jak również u poszczególnych podwykonawców. W szczytowym okresie przy budowie Millenium Hall będzie pracować prawie 2500 osób.

– Od rozpoczęcia prac w centrum Millenium Hall zaangażowaliśmy wiele firm podwykonawczych z Rzeszowa, jak również z całego regionu województwa podkarpackiego – mówi Maciej Chabałowski, dyrektor ds. inwestycji w Grupie CMP. – Współpraca z regionalnymi podmiotami przynosi korzyści obu stronom, dlatego też często korzystamy z firm lokalnych, które oprócz spełniania wymogów jakościowych podczas realizacji inwestycji, odznaczają się dużą wydajnością i zaangażowaniem – podsumowuje.

Millenium Hall zostanie otwarte w październiku 2011 roku, a w ramach obiektu będzie funkcjonowało około 250 sklepów. Ilość osób, która znajdzie pracę po otwarciu centrum szacowana jest na około trzy tysiące osób – zapewniają inwestorzy.

Millenium Hall ma 110 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Szacunkowa wartość realizowanej inwestycji wynosi około 450 mln zł. Obiekt obejmie zasięgiem około 55 tys. osób mieszkających w bliskim sąsiedztwie, a do tego 690 tys. kolejnych, które mieszkają w odległości około 60 min. jazdy samochodem.