Goli dostrzega duży potencjał na rynku nieruchomości handlowych w rejonie Śląska, ale jak zaznacza GC Investment będzie również wychodził poza ten obszar.

Spółka w tej chwili jest najbardziej skoncentrowana na projekcie w Jaworznie. W tym celu GC Investment wraz ze spółką budowlano-deweloperską PA Nova powołał niedawno spółkę celową GC.Nova, która będzie odpowiadać za realizację obiektu, którego finisz zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku.

Jak już informowaliśmy, w listopadzie br. PA Nova podpisała przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Jaworznie spółce GC.Nova w organizacji. Na mocy tej umowy PA Nova sprzeda prawo własności nieruchomości położonej w Jaworznie wraz z koncepcją architektoniczną galerii handlowej oraz strategią marketingu i wynajmu za cenę netto w wysokości 46 mln zł. Strony zobowiązały się do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży najpóźniej do 30 kwietnia 2011 roku.

Spółka GC Investment działa na polskim rynku od roku 1996 – od czternastu lat zajmuje się nieruchomościami komercyjnymi. W tym czasie zrealizowała kilkanaście projektów w sektorze obiektów handlowych, w tym Leclerc w Katowicach, trzy obiekty Kauflandu, sześć dla Lidla, a do tego po kilka obiektów Biedronki i sieci Netto.