Ulica Nowy Świat już po raz 14 stała się najbardziej reprezentatywnym punktem stolicy – przez dwa miesiące będzie ją zdobić bogata świetlna iluminacja, zamontowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Zaangażowanie w akcję Prezydent Miasta st. Warszawy stanowi element promocji stolicy, ale przy tej okazji zyskują również najemcy sklepów i punktów restauracyjnych głównej ulicy handlowej miasta. To Nowy Świat na dwa miesiące stajnie się najchętniej odwiedzaną przez mieszkańców i turystów ulicą. Do końca stycznia będzie to również miejsce okolicznościowych eventów, koncertów kolęd i świątecznych jarmarków produktów regionalnych.

Tak samo jak w ubiegłym roku, bożonarodzeniowa iluminacja Nowego Światu została z całości stworzona z wykorzystaniem energooszczędnych diod Eco-Led w ciepłym, białym kolorze. Mogą one świecić do 50 tys. godzin, a moc niektórych z nich to dochodzi nawet do niespełna 1 Watt.

W zawieszone nad ulicą kompozycje został wmontowany system lodowych tub świetlnych, imitujących topniejący lód. Takie same świetlne motywy zostały wykorzystane również w dekoracjach Nowego Miasta i Placu Trzech Krzyży, co pozwoliło na zachowanie spójności bożonarodzeniowej dekoracji centralnej części miasta.

Dodatkowo, w ramach świątecznego „rozświetlania” Warszawy przygotowana została specjalna zagroda prawdziwymi reniferami. Pojawiła się również gigantycznej wielkości czekoladowa rzeźba przygotowana w Pracowni Rarytasów pod okiem maestro czekolady E.Wedel Janusza Profusa. Co ciekawe, w tym roku decyzję o tym, co zostanie wyrzeźbione, podjęli użytkownicy Facebooka. Padło na Śnieżynkę.