– Naszą strategią jest skoncentrowanie się na budowie parków handlowych o powierzchni od 10 do 20 tys. mkw. w pobliżu i w miastach o populacji przekraczającej 50 tys. mieszkańców. Dobra infrastruktura drogowa i widoczność mają zasadnicze znaczenie – mówi Jonathan Tinker, prezes Helical Poland. – Do chwili obecnej skupialiśmy się na korytarzu autostrady A4 z Wrocławia do Rzeszowa, a teraz będziemy szukać potencjalnych lokalizacji na terenie całego kraju, które sprostają wymaganiom naszym i naszych najemców – zdradza.

Głowny inwestor centrum – Helical Poland – to założona w 2005 roku spółka zależna Helical Bar – brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Spółka specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. metrów kw. w trzech projektach na południu Polski.

Aktualnie Helical jest w trakcie budowy Parku Handlowego Turawa, który zlokalizowany jest gminie Turawa pod Opolem. Obiekt będzie dysponował 41 tys. mkw. powierzchni handlowej. Firma rozpoczęła również realizację swojego największego projektu na terenie Polski – kompleksu Europa Centralna, który pojawi się w Gliwicach, przy węźle autostradowym Sośnica. Powierzchnia tego obiektu wyniesie 67 tys. mkw.