Od 4 do 23 grudnia w centrum handlowo-rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej odbędzie się Świąteczny Jarmark Sztuki i Rzemiosła. To pierwsza z akcji przygotowanych przez galerię na ostatni miesiąc 2010 roku, w ramach której klienci zyskają szansę wypatrzenia bożonarodzeniowych prezentów dla najbliższych. Na stoiskach jarmarku znajdą się artykuły dekoracyjne, oryginalne zabawki, torby i torebki ze skóry, malowany jedwab, haftowane obrusy i pościel oraz narzuty i paczworki. Znajdzie się również miejsce na odzież z lnu i kapelusze.

Niespodzianek nie zabraknie podczas planowanych na grudniowe weekendy spotkań z Mikołajem. Na parterze galerii, tuż obok Cafe Kenia, rozstawiony zostanie warsztat Świętego Mikołaja w którym dzieci z Bielska-Białej zostaną zaangażowane w przygotowanie prezentów i ozdób świątecznych. Pod okiem artystów będą m.in. lepić ozdoby z gliny i ceramiczne zawieszki na choinkę.

Ponieważ Boże Narodzenie to czas, który obliguje do dzielenia się z innymi, również w bielskiej galerii odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Od 3 do 5 grudnia wolontariusze będą dyżurować przy specjalnie oznakowanych koszach przed sklepem Real, znajdującym się na parterze centrum i zbierać olej, cukier, konserwy, słodycze – artykuły zostaną przekazane potrzebującym mieszkańcom osiedla Złote Łany i okolic.