Centrum handlowe o nazwie „Ogrody” ma mieć około 45 tys. mkw. powierzchni. Znajdzie się w nim ponad 30 sklepów i lokali usługowych, supermarket spożywczy, multipleks kinowy, kawiarnie oraz restauracje. Galeria zostanie zwieńczono dwukondygnacyjnym hotelem ze 120. pokojami, małym centrum konferencyjnym oraz restauracją na ponad 100 osób.

– Inwestorem Galerii Ogrody są firmy Nestor Aleksander Trepka oraz Centrum Handlowe Słupsk. Prezydent miasta przekonał inwestorów, by zdecydowali się na wybudowanie właśnie w tym miejscu centrum handlowego – mówi Michał Wyporski z Urzędu Miejskiego w Słupsku. Do dyspozycji klientów i gości hotelowych będzie trzypoziomowy parking podziemny dla 525 samochodów.

Na parterze i pierwszym piętrze obiektu znajdą się powierzchnie o funkcjach handlowych, usługowych i rozrywkowych. W pierwszej pojawią się sklepy odzieżowe, obuwnicze i sklep meblowy. W części usługowej będzie można znaleźć biuro podróży, kawiarnie i restauracje. Z kolei w rozrywkowej multipleks kinowy.
Galeria będzie miała trzy wejścia oraz jedno osobne do hotelu. Główne wejście do budynku znajdować się będzie od strony placu Broniewskiego, pozostałe dwa wejścia – przy ulicy Mickiewicza i Wileńskiej. Do hotelu będzie się wchodzić od strony ulicy Mickiewicza i być może bezpośrednio z galerii.

Według planów budowa Galerii Ogrody ma się zakończyć w 2012 roku.