Nowy market budowlano-remontowy Castorama w Toruniu zostanie oddany do użytku najpóźniej w połowie 2011 roku, zapowiadają inwestorzy. Będzie to jednokondygnacyjna hala sprzedażowa wyposażona w magazyn i zaplecze. Obiekt ma prowadzić sprzedaż artykułów budowlanych, a także elementów wyposażeniem wnętrz i ogrodów na powierzchni sięgającej około siedmiu tysięcy mkw. (resztę będą stanowic pomieszczenia służbowe).

Sieć dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.

W toruńskiej placówce Castoramy zatrudnienie przy obsłudze klientów i obiektu znajdzie około 200 osób.

Firma Castorama Polska sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku (sieć została założona w 1969 roku we Francji przez Christiana Dubois). Pierwszy sklep w kraju powstał w 1997 roku w warszawskiej dzielnicy Włochy.

Obecnie firma posiada w naszym kraju 56 sklepów (w tym 50 sklepy Castorama i sześć sklepów Brico Depot, wprowadzonych na rynek w 2006 roku), o łącznej powierzchni handlowej 450 tys. mkw. Firma zatrudnia około 10 tys. pracowników. 

W 2009 roku z oferty marketów Castorama klienci skorzystali przeszło 42,5 mln razy. Sieć posiada 900 dostawców. Do dyspozycji klientów pozostaje asortyment sięgający 50 tys. artykułów.