W ciągu trzech najbliższych tygodni na Rynku Manufaktury przewidziano wiele wydarzeń związanych ze zblizajacymi się Świętami Bożego Narodzenia. Charakter imprezy nawiązuje do tradycyjnych jarmarków ludowych. Na stoiskach oprócz wędlin i miodów będzie można spróbować typowo świątecznych specjałów.

Dodatkową atrakcję stanowią: wystawa szopek bożonarodzeniowych, galerie z prezentami i dekoracjami oraz liczne konkursy. Aktualności z życia jarmarku można śledzić pod adresem www.jarmarkbozonarodzeniowy.net. Akcja ma na celu aktywizację klientów, a także budowanie wizerunku centrum jako miejsca rodzinnych wypraw.

Manufaktura to jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce. Zlokalizowane jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym dziewięć ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów, m.in. Apart, H&M, Reserved, Zara oraz dwa hipermarkety: Real i Leroy Merlin. W centrum handlowym poza sklepami znajdują się m.in.: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni.