W skład jej obowiązków wchodzi: wynajem powierzchni handlowych, przygotowanie raportów dotyczących stanu wynajmu powierzchni handlowych, nadzorowanie i koordynacja pracy zewnętrznej agencji wynajmu powierzchni należących do Parkridge Retail Development. A także przygotowanie raportów dotyczących rynku nieruchomości handlowych w Polsce.

Monika Bielak pracuje w Parkridge Retail Development od października 2006 roku. Do pracy przyszła po obronie pracy magisterskiej w Pierwszej Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji na kierunku Dyplomacja i Nowoczesne Służby Zagraniczne. W 2006 roku rozpoczęła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Gospodarki Światowej – Podyplomowe Studium Administrowania Funduszami Unijnymi. Ukończyła je w 2007 roku. Monika Bielak uzyskała w maju 2010 roku tytuł CCIM – Certified Commercial Investment Member.

Parkridge Holdings specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Do tej pory firma zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1 mld euro. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ponad 500 mln euro do 2013 roku.

Firma Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 roku. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy plus siedem parków logistycznych. Łączna powierzchnia projektów zrealizowanych w Europie środkowej i wschodniej to 754,6 tys. mkw., a wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 800 mln euro. W 2007 roku Parkridge sprzedał parki logistyczne do firmy Prologis.