Wyeliminowanie osobnego sieciowego rejestratora wideo (NVR) może obniżyć całkowity koszt posiadania systemu nawet o 45 proc., a także zmniejszyć łączne zapotrzebowanie na moc zasilania.

Urządzenia oferują pamięć o pojemności do 4 TB (seria DLA 1200) lub 8 TB (seria DLA 1400). Wraz z oprogramowaniem Video Recording Manager (VRM) stanowią idealne rozwiązania pamięci masowej wideo IP dla małych i średnich instalacji CCTV IP. Ich zwarta konstrukcja, niewymagająca pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych, łączy w sobie funkcje serwera NVR oraz inteligentnego archiwum wideo, co zmniejsza liczbę potencjalnych punków awarii. Instalacja typu „podłącz i pracuj” (Plug&Play) i rejestracja za pośrednictwem sieci sprawiają, że są to wygodne urządzenia dla klientów, dla których nieobce są zagadnienia informatyczne w systemach CCTV.

Urządzenia z serii DLA 1200 mają kompaktową obudowę typu wieża, charakteryzują się cichą pracą i umożliwiają wymianę dysków w miejscu instalacji. Pozwalają nagrywać z maksymalnie 32 urządzeń wideo IP (z opcjonalną licencją na rozbudowę do obsługi 64 urządzeń). Dodanie bezpłatnego oprogramowania Bosch Video Client (BVC) zmienia urządzenie z serii 1200 w stosunkowo tani 16-kanałowy system IP do zarządzania rejestracją wideo. Dodatkowe licencje na kamery BVC umożliwiają rozbudowę systemu do pełnych 64 kanałów. BVC umożliwia użytkownikom równoczesne oglądanie obrazu z różnych kamer HD (1080p i 720P) lub SD. Dodatkową pojemność archiwum można uzyskać przez połączenie kilku urządzeń z serii 1200.

Seria DLA 1400 umożliwia rejestrację do 64 kanałów IP na jedno urządzenie (do 128 z opcjonalną licencją na rozbudowę) i ma obudowę stelażową 1U (z 4 wnękami) lub 2U (z 8 wnękami). Jest wyposażona w dyski, które można wymieniać podczas pracy oraz mechanizm ochrony danych RAID-5, co zapewnia długi czas pracy bez przestojów. W połączeniu z oprogramowaniem Bosch VMS Lite staje się kompletnym systemem zarządzania rejestracją wideo z maksymalnie 64 kamer. Użycie większej liczby urządzeń z serii 1400 i oprogramowania Bosch VMS Professional Edition pozwala uzyskać skalowalność do 512 kamer.

Urządzenia pamięci masowej wideo IP z serii DLA 1200 i DLA 1400 są bardzo proste w instalacji, użytkowaniu i zarządzaniu. Wspomaganie przez kreator i scentralizowana konfiguracja skracają czas instalacji nawet o 50 proc. Wszystkie części składowe systemu są dostarczane w stanie wstępnie zainstalowanym i skonfigurowanym. Po podłączeniu do sieci i włączeniu zasilania urządzenia są gotowe do rozpoczęcia rejestracji.