– W każdej z ponad ośmiu tysięcy dostępnych w całej Polsce kas sklepowych oznaczonych pomarańczowym logo VIA – Moje Rachunki możemy opłacić niemal 100 różnych faktur – informuje Kuba Woźniak, odpowiedzialny za promocję usług spółki BillBird, która dostarcza na polski rynek między innymi innowacyjne sposoby regulowania należności. – W kasie sklepowej można liczyć na niskie prowizje, a dodatkowo zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek w urzędach pocztowych – dodaje.

Usługa VIA – Moje Rachunki oferowana jest już od 2002 roku. Jest to system działający na rynku pośrednictwa opłat gotówkowych i w tym zakresie konkurencja dla poczty. W sieci VIA – Moje Rachunki uregulować można faktury blisko 90 różnych wystawców – zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich, a także opłacić ratę kredytu czy ubezpieczenia. Prowizje za opłatę należności za prąd, gaz, telefon czy TV wynoszą od 0,89 do 1,99 zł.

Terminale VIA dostępne są między innymi w sieciach sklepów Carrefour, Carrefour Express, Real, BOMI, Stokrotka, Kaufland, Polomarket oraz E.Leclerc, w wybranych sklepach sieci Społem, Avans, Lewiatan, Intermarché, Sieci 34, Spar, Groszek, a także w wielu sklepach osiedlowych, a także stacjach PKN Orlen i Bliska.