– To kolejny dokument, który przybliża nas do rozpoczęcia budowy – wyjaśnia Marek Woliński z Plus Communication, agencji współpracującej z inwestorem obiektu, spółką Arkady.

Decyzja wydana przez Urząd Miasta określa środowiskowe uwarunkowania dla części kompleksu Alchemia, który znajdzie się na Starym Mieście w Lublinie u zbiegu ulic: Bramowa, Olejna, Szambelańska. Część ta będzie połączona podziemnym przejściem ze śródmiejskim fragmentem galerii, której zasadniczą część ma stanowić parking na około tysiąc miejsc postojowych.

Decyzja czeka teraz na uprawomocnienie.

Alchemia to kompleks parkingowo-handlowo-usługowy realizowany w ścisłym centrum Lublina pomiędzy ulicami Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego. Integralną częścią inwestycji jest rozbudowa istniejącego Ratusza o skrzydło północne. Inwestycja lubelskiej spółki Arkady będzie bazować na podziemnym parkingu. Część naziemną uzupełnią: budynek Arkad z odbudowanym piętrem oraz kawiarnia, która stanie zamiast obecnego budynku kas biletowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Na tę cześć inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę.

Projekt obejmie zasięgiem również fragment Starego Miasta, pomiędzy ulicami Bramową, Szambelańską i Olejną, tj. część staromiejską. Obie części połączy przejście podziemne w rejonie dawnej Furty Olejnej. Kompleks będzie gotowy na przełomie 2012/2013 roku. Za komercjalizację obiektu odpowiada DTZ.