UOKiK zgodził się na przejęcie Promenady

Aktualnie właścicielami centrum handlowegi Promenada są spółki Savana Investments i Poldrim. Firmy posiadają dodatkowo centra handlowe w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Sosnowcu.

– Zgodnie z decyzją prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta spółka MD Poland I może kupić centrum handlowe Promenada. MD Poland I należy do grupy kapitałowej Atrium European Real Estate Limited, która jest m.in. właścicielem centrów handlowych w kilkunastu miastach Polski, w tym Reduta i Targówek w Warszawie – czytamy w komunikacie UOKiK.

Centrum handlowe Promenada zostało otwarte w grudniu 1996. Wówczas obiekt liczył ok. 35 tys. mkw. powierzchni handlowej, a mieściło się w nim 120 najemców. Obiekt był dwukrotnie rozbudowywany. 15 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na rozrywkę zostało oddane do użytku w 1999 roku. Wówczas najemcą centrum został 13 ekranowy multipleks kinowy Cinema City, a także kręgielnia. Przybyło także kilka dodatkowych sklepów i punktów usługowych. W 2005 roku została otwarta kolejna część centrum o powierzchni 60 tys. mkw. 4,115 tys. mkw. zajął krakowski supermarket Alma Market SA. Sklep działa na parterze (wejściem od ul. Anińskiej).

Obecnie Promenada liczy ponad 121 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i posiada 220 sklepów. Po ostatniej dobudowie powstał parking, który mieści ponad 2300 samochodów.