Negocjacje dotyczą projektu Interbudu, który chce stworzyć w stolicy woj. lubelskiego galerię handlowo-usługową o powierzchni ok. 55 tys. mkw. Szacowany koszt inwestycji to blisko 250 mln zł. Według pierwotnego planu inwestycyjnego budowa galerii miałaby ruszyć już w 2011 roku.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy lokalnego Dziennika Wschodniego wynika, że negocjacje inwestorów się przeciągają. Decyzje mają ostatecznie zapaść najpóźniej do końca stycznia przyszłego roku, a przesuwane są już od jesieni bieżącego roku.

Pa Nova skoncentrowana jest dodatkowo na innej inwestycji w tym rejonie – budowie parku handlowego w Zamościu. W tej chwili trwa proces komercjalizacji obiektu, którego powierzchnia sięga 14 tys. mkw., z czego 40 proc. jest już zajęte. Od rozwoju komercjalizacji zależy termin rozpoczęcia budowy tego obiektu.

Interbud-Lublin SA jest firmą budowlano-deweloperską z ponad 23-letnim doświadczeniem. W jej kompetencje wchodzą usługi budowlane, realizowane w ramach zleceń zewnętrznych lub na potrzeby własne, a także projekty w segmencie publicznym. Przychody Interbudu w roku 2009 osiągnęły pułap ponad 127 mln zł, co oznacza wzrost o 77 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.