– Najbliższe otwarcia Carrefour będą miały miejsce w Opolu oraz Gdańsku. Sieć Carrefour koncentruje się obecnie na otwieraniu sklepów franczyzowych, których do końca roku chce mieć 80 a w nastepnym roku 200 – dodaje Jean Anthoine.

Firma Carrefour Polska istnieje od 1997 roku i w ciągu 10 lat działalności rozwinęła sieć 130 sklepów – posiada 47 hipermarketów oraz 83 supermarkety, a także 24 stacje paliw. Obecnie firma Carrefour Polska zatrudnia blisko 18 tys. osób. Dzięki ścisłej współpracy z ponad 2,1 tys. polskimi dostawcami, w ofercie Carrefour znajduje się aż 95 proc. produktów pochodzenia krajowego. Grupa Carrefour jest jednym z największych inwestorów francuskich na naszym rynku – od 1997 roku dokonano inwestycji na poziomie 4,6 mld zł.

Obecnie model franczyzowy w Carrefour jest jednym z najbardziej wydajnych i przynoszących najlepsze wyniki, co potwierdzają liczne otwarcia sklepów w 2010 r. Dotychczas Carrefour otworzył 30 nowych sklepów a kolejne 20 otworzy jeszcze do końca roku. Niestandardowe rozwiązania w modelu franczyzy dla sklepów osiedlowych sprawiają, że przeniesienie pewnych elementów z franczyzy miękkiej i twardej czyni w obecnej chwili model Carrefour najlepszym na rynku.