Trzeci kwartał 2010 roku przyniósł firmie znaczny wzrost sprzedaży – zwłaszcza w Azji, gdzie była większa niż w ubiegłym roku o 23,4 proc. Dla porównania wzrost sprzedaży na macierzystym rynku Wielkiej Brytanii również przyniósł sieci Tesco sprzedaż lepszą, ale już tylko o 4,9 proc. Obroty w Polsce zwiększyły się natomiast o 7,6 proc.

Zdaniem Terry Leahy, prezesa sieci Tesco, cała gospodarka wychodzi powoli z kryzysu. Zyskują na tym również supermarkety Tesco. Grupa jest aktualnie trzecią co do wielkości siecią supermarketów na świecie. Lepsze okazują się być francuski Carrefour i amerykański Wal-Mart.

Dla przypomnienia, sprzedaż w Grupie Tesco na świecie w pierwszym półroczu roku obrotowego 2010/2011 wzrosła o 8,3 proc. Wówczas sieć zwiększyła także zysk operacyjny o 9,1 proc., włączając w to aż 30 proc. wzrost w rejonie Azji.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa ponad 330 sklepów o łącznej powierzchni około 702 tys. mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników.