Nowy sklep Textilmarket w Czersku mieści się przy ul. Jana Pawła II 1. W jego ofercie, tak jak we wszystkich sklepach tej sieci, znajduje się szeroka gama ubrań i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Klientami sieci są przede wszystkimi kobiety tzw. „smart wife”, kupujące odzież dla siebie i całej rodziny, ceniące dobrą relację jakości ubrań do ceny. Dostawcami Textilmarket są krajowi producenci i dystrybutorzy często znanych i markowych produktów.

– Docelowo widzimy w Polsce miejsce na 500-600 sklepów sieci Textilmarket. Uzyskujemy bardzo dobre wyniki dzięki niskim kosztom i skali działania. Sieć Textilmarket jest naszą lokomotywą wzrostu w Grupie Redan – powiedział Piotr Kulawiński, prezes zarządu Redan SA.

Redan systematycznie rozwija sieć dyskontów wykorzystując sprzyjające warunki rynkowe i widząc jeszcze wiele możliwości lokalizacji kolejnych placówek. W ostatnich miesiącach dynamika otwarć istotnie wzrosła, tylko w październiku i listopadzie sieć powiększyła się o 10 nowych placówek. Dynamiczny rozwój sieci odzwierciedla także 20 proc. wzrost sprzedaży w minionych trzech kwartałach br.

Samoobsługowe sklepy sieci Textilmarket zlokalizowane są w małych i średnich miejscowościach w Polsce. Średnia powierzchnia handlowa otwieranych placówek wynosi 222,2 mkw., a w zależności od lokalizacji poszczególne placówki mają od 160 do 420 mkw. Obecnie całkowita powierzchnia sklepów dyskontowych Textilmarket wynosi ponad 44,4 tys. mkw. 

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret i Troll oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących blisko 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala spółki znajduje się w Łodzi.