Strefa Podróży jest biurem, które działa na zasadzie multiagenta i sprzedaje oferty wyjazdowe takich firm jak: TUI Poland, Grecos Holiday, Exim Tours, Alfa Star, Itaka.

Centrum Factory Poznań zostało otwarte we wrześniu 2007 roku i liczy 14,7 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której znajduje się ponad 90 sklepów oferujących marki odzieżowe – polskie i międzynarodowe, m.in.: Simple, S.Oliver, Tatuum, Vero Moda, Mango, Mexx, Carry, Lancerto, Pierre Cardin, Coccodrillo, Levi’s, Pepe Jeans, Wrangler Lee, Geox, Prima Moda, Venezia, Atlantic, Triumph, Wittchen, Adidas, czy Ochnik.

Factory Poznań jest zlokalizowane w Luboniu, przy zjeździe z autostrady A-2 (Warszawa-Berlin) i oddalone 10 minut od centrum Poznania. Centrum dysponuje parkingiem dla 725 pojazdów. Jest jednym z to centr outlet zarządzanych przez firmę Neinver – hiszpańską grupę kapitałową koncentrującą swoją działalność na projektowaniu, promocji oraz zarządzaniu portfolio inwestycji w europejskim sektorze nieruchomości.

Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii w 1996 r., a na rynek polski w 2002 roku. Obecnie w Polsce znajdują się trzy centra outlet Factory: Factory Warszawa Ursus, Factory Wrocław i Factory Poznań, dysponujące 42 tys. mkw. łącznej powierzchni handlowej.