Salon Pure – marka, której właścicielem jest spółka Leyla-Poznań – w Factory Wrocław zajął lokal o powierzchni 110 mkw. Natomiast EWTEX, specjalizujący się w produkcji garniturów zajął powierzchnię 114 mkw. Obydwie firmy posiadają polskie korzenie i swoją ofertę kierują do mężczyzn.

Pure to kolekcja odzieży klasycznej, w skład której wchodzą garnitury, koszule, dzianiny, okrycia wierzchnie oraz dodatki. EWTEX oferuje garnitury męskie w liniach klasycznych, ale również w luźniejszej, niezobowiązującej wersji.

Centrum Factory Wrocław zostało otwarte we wrześniu 2006 roku i rozbudowane w 2008 roku. Liczy 13800 mkw. powierzchni handlowej, na której znajduje się 90 sklepów oferujących najlepsze marki odzieżowe-polskie i międzynarodowe, m.in.: Benetton, Big Star, Pepe Jeans, Calvin Klein, Almi Decor, Gatta, Levi’s, Wojas, Kazar, Simple, Mango, Vistula/Wólczanka, 5.10.15, czy Atlantic.

Factory Wrocław wiosną 2008 roku stało się częścią dużego obiektu Furura Park. Obecnie składa się z kompleksu średnio-powierzchniowych punktów handlowych, skupionych wokół wygodnego, przestronnego parkingu na 1200 samochodów oraz punktów usługowych w galerii przy markecie Carrefour.

Outlet Factory Wrocław zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części miasta, 10 minut drogi od centrum Wrocławia.