W ramach przedmikołajkowej zbiórki odzieży dla najuboższych, organizowanej przez Galerię Sfera oraz bielski oddział PCK udało się wypełnić ubraniami pięć skrzyń. Klienci galerii przekazywali setki swetrów, kurtki, czy spodnie, które za pośrednictwem PCK trafiły do potrzebujących wsparcia rodzin w regionie.

– Skrzynia, zwłaszcza pod koniec tygodnia, zapełniała się w błyskawicznym tempie. Klienci bardzo chętnie odpowiedzieli na nasz apel i w skrzyni zostawiali reklamówki pełne ciepłych ubrań. W ostatni dzień akcji – w sobotę skrzynia zapełniła się po raz piąty – mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu Galerii Sfera.
Zbiórce towarzyszył happening Małgorzaty Markiewicz, w ramach którego przed galerią „ubrane” zostało drzewo, jako symbol opieki i troski wobec innych.

Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się z galerii handlowej z ofertą 250 sklepów marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką.

W pierwszym kwartale 2011 roku na terenie galerii zostaną oddane do użytku: trzygwiazdkowy hotel „Qubus” oraz część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu.