Inwestycje, które znajdują się w tzw. Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych, to przedsięwzięcia mające strategiczne znaczenie dla rozwoju województwa. Decyzja o umieszczeniu ich na liście jest równoznaczna z zarezerwowaniem funduszy w ramach RPO, pochodzących w większości ze środków Unii Europejskiej.

Kompleks Sukcesja powstanie u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego, w pobliżu kampusu Politechniki Łódzkiej i Międzynarodowych Targów Łódzkich. W kompleksie znajdą się m.in.: galeria handlowa z food court, trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo – rekreacyjna z multipleksem (dziewięć sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, trzypoziomowy parking.

Zakończony niedawno projekt przewiduje połączenie architektury nowoczesnej z nawiązującą do industrialnej przeszłości Łodzi (m.in. licowana naturalną cegłą frontowa elewacja nawiąże do elewacji łódzkich fabryk z przełomu XIX i XX wieku, wewnątrz zostanie wykorzystanych wiele oryginalnych elementów architektonicznych z tego okresu). Projektanci z warszawskiej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci podkreślają bardzo starannie zaplanowaną przestrzeń publiczną, m.in. z zielenią i fontannami na całej długości przy al. Politechniki.

Początek budowy centrum jest planowany na 2011 rok, a oddanie pierwszego etapu do użytku ma nastąpić na przełomie 2012 i 2013 r.