Jeszcze nigdy w miejskiej przestrzeni publicznej nie zgromadzono jednocześnie dzieł tak szerokiej grupy artystów – niektórzy z nich w Płocku wystawiają swoje prace po raz pierwszy. Dzięki takiemu przedsięwzięciu sztuka wysoka ma szansę wkroczyć do codziennego życia klientów galerii.

Inicjatorką i organizatorką wystawy w Galerii Wisła jest artystka Maja Wojnarowska, która tym razem prezentuje portrety koni i cykl obrazów z letnimi kwiatami, pochodzących z plenerów w Sandomierzu, Lucieniu i Miszewie. Są też dzieła Tadeusza Zaremby – trzy marynistyczne pejzaże z rejsów po dalekich morzach.

Artystów spoza Płocka reprezentuje prof. Ewa Latkowska z Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi, która swoimi pracami – papierami czerpanymi – zachwyciła Japonię. Krakowska graficzka i malarka Małgorzata Hołówka zaprezentuje swoje bogate kolorystycznie pastele i akryle. Za sprawą Natalii Żychskiej z Warszawy na wystawie zagości też erotyka. Ta młoda artystka maluje na sękatych deskach erotyczne obrazy, złocone płatkami prawdziwego złota. Będą też wykonane w technikach akwareli i pastelu pejzaże z Francji, powstałe dzięki mieszkającej tam Agnieszce Weigl-Szenberg. Wyjątkowe są też prace Włodzimierza Kwiatkowskiego.

Wystawione w Galerii Wisła dzieła będzie można nabyć i to w promocyjnych cenach. Na miejscu można otrzymać wszelkie informacje, uzyskać kontakt z twórcami, zapoznać się z ich biografiami, obejrzeć katalogi. Zimowy Salon Sztuki jest dostępny dla klientów od 8 grudnia w pomieszczeniu na parterze galerii, w godzinach 12.00-21.00.

Galeria Wisła jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo rozrywkowym regionu płockiego. W ciągu dwóch lat działalności centrum ugruntowało sobie pozycję rynkową, oraz zdobyło grono stałych klientów. Galeria posiada w swojej ofercie ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Ofertę handlową uzupełniają punkty rozrywkowe i gastronomiczne: kino, kręgielnia, kawiarnie i restauracje.

Projekt i funkcjonalność obiektu zostały docenione przez grono międzynarodowych ekspertów poprzez nominacje do nagród Shopping Center Forum Awards 2009 oraz EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards. Galeria Wisła otrzymała tytuł Najlepszego Centrum Handlowego w kategorii Duże Centrum Handlowe w konkursie Shopping Center Poland. Zdobyła również tytuł „Wydarzenie Roku 2008” w kategorii "Gospodarka" w Plebiscycie Tygodnika Płockiego.