Jak udało nam się ustalić, sieć prowadzi prace nad tzw. przebrandowieniem kilku punktów. W części z nich wszystkie ustalenia i prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Sieć intensywnie rozwija się działalności franczyzowej. – Liczba zgłaszających się potencjalnych franczyzobiorców jest bardzo duża. Na chwilę obecną Ice Cafe Concept prowadzi poważne rozmowy z kilkoma franczyzobiorcami zainteresowanymi otwarciem lokalu już w przyszłym roku – zdradził portalowi horecanet.pl dyrektor ds. franczyzy Adam Szczuka.

Warunki jakie musi spełniać potencjalny franczyzobiorca to obwiedni kapitał oraz doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności. Spółka Ice Cafe Concept, która zarządza w Polsce marką Cafe Carte d’Or, zajmuje się organizacją reszty: znajduje lokal, wyposaża go w odpowiedni sprzęt, zapewnia szkolenie personelu, a także przez pierwszy miesiąc prowadzi nadzór na pracą nowego punktu.

– Organizujemy także centralne zaopatrzenie we wszystkie produkty oferowane w sieci, a więc nie tylko lody, ale także kawę czy desery. Przy czym nie będziemy pobierać żadnych opłat franczyzowych. Zobowiązujemy jedynie naszych partnerów do zakupów lodów Carte d’Or – mówi dyrektor marketingu Krzysztof Niebrzydowski.

Historia firmy sięga początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to powstała firma Ice Cafe. Kilka lat pracy nad finalnym kształtem konceptu i współpracy właściwie ze wszystkimi największymi producentami lodów zaowocowało stworzeniem marki Ice Cafe i otwarciem pierwszej firmowej kawiarni. Dynamiczny rozwój firmy zaowocował otwarciem kilkunastu lodziarni na terenie całego kraju, w których zatrudnionych zostało ponad 80 pracowników.

W 2010 roku powstała firma Ice Cafe Concept, mająca na celu przekształcenie wybranych istniejących już lodziarni według nowego konceptu Cafe Carte d’Or i dalszą ekspansję na rynku lodziarnio-kawiarni w Polsce.

Poprzez kolejne otwarcia Ice Cafe Concept zaostrza konkurencję na rynku sieciowych lodziarni. W tej chwili przoduje na nim Grycan, który prowadzi już podan 80 lokali i wysp. Daleko – po obu tych markach – są inne sieci, takie jak: Świat Lodów, Lody Gotti, Lody Bonano, Lodomania oraz obecna od kilku miesięcy na NewConnect – Ibiza Ice Cafe