Ze świątecznych atrakcji przygotowanych przez Galerię Krakowską do 23 grudnia br. będą mogły skorzystać dzieci, które wraz z rodzicami uczestniczą w zakupach. W ramach Fabryki Świętego Mikołaja będą mogły same wcielić się w rolę pomocników Mikołaja. Przewidziane zostało ozdabianie wcześniej przygotowanych skarpet na prezenty oraz robienie styropianowych bombek i innych ozdób choinkowych, które najmłodsi będą mogli później zabrać ze sobą do domu.

W programie warsztatów znajdą się bloki warsztatowe: Manufaktura zabawek na choinkę; Wszyscy pomocnicy św. Mikołaja – warsztaty plastyczne; Produkujemy ozdoby świąteczne – warsztaty plastyczne; Pracownia skarpet – warsztaty plastyczne.

Zajęciom manualnym towarzyszyć będzie także organizowany przez Galerię Krakowską kiermasz świąteczny na Pasażu Wodnym, a oprawę muzyczną zapewnią Orkiestra Staromiejska, Swing Affaire oraz Studio Muzyki, Teatru i Tańca.

Galeria Krakowska zlokalizowana jest w centrum miasta, w pobliżu dworca PKP i Starego Miasta. W obiekcie działa około 270 sklepów i punktów usługowych, w tym ponad 20 lokali gastronomicznych, zarówno lokalnych, jak i sieciowych, m.in.: Pijalnia Czekolady E.Wedel, Subway, KFC, Pizza Dominium, McDonald’s, Coffeeheaven oraz Burger King.