Sieć Grycan powiększa się systematycznie, a nowe otwarcia mają miejsce zarówno wiosną i latem, jak i zimą. Pora roku nie ma znaczenia, gdyż, jak wielokrotnie powtarzali przedstawiciele sieci, około 98 proc. wszystkich lodziarni znajduje się w centrach handlowych, gdzie tendencje w spożyciu lodów nie mają charakteru sezonowego.

Ostatnie otwarcia lokali sieci miały miejsce w Galerii Jastrzębie w Jastrzębiu Zdroju oraz w centrach handlowych: IKEA Port Łódź i Agora Bytom.

Jednocześnie, jak już podawał portal Retailnet.pl, nowa strategia Grycana przewiduje otwieranie lokali również przy modnych ulicach i deptakach dużych miast. Kilka miesięcy temu ruszyła lodziarnio – kawiarnia przy warszawskim Nowym Świecie. Plany firmy nie kończą się na budowie nowych punktów i rozwijaniu sieci. Grycan chce utrzymać tempo wzrostu sprzedaży na poziomie około 10 proc. rocznie.

Galeria Mosty to nowootwarte nowoczesne centrum handlowo – rozrywkowe z bogatą ofertą modnych marek odzieżowych. Galeria powstała w Płocku u zbiegu ulic Tysiąclecia, Przemysłowej i Bielskiej, na terenie należącym niegdyś do Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Otwarcie galerii miało miejsce 24 listopada 2010 r. Inwestorem obiektu jest Meinl European Land Group.