– Aktualnie wciąż trwają prace projektowe, jak również rozmowy z Urzędem Miasta oraz Urzędem Dzielnicy Wilanów. Po zakończeniu powyższych liczymy na rozpoczęcie realizacji projektu w I-II kw. przyszłego roku – informuje Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC.

Przypomnijmy, że 24 maja br. GTC i Polnord podpisały umowę joint venture w sprawie realizacji centrum handlowego w Wilanowie. Objęcie 50 proc. udziałów w projekcie było pierwszym znaczącym zakupem GTC od 2007 roku.

CH Wilanów jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 7,5 hektara zlokalizowanej w dzielnicy Wilanów w Warszawie, na której strony zamierzają wybudować jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych w Europie. Polnord i GTC szacują, że koszty realizacji projektu wyniosą ok. 170 mln euro, zaś jego wartość po zakończeniu inwestycji powinna przekroczyć 250 mln euro. – Realizacja tego projektu zapewni partnerom wysoką stopę zwrotu z realizowanej inwestycji – czytamy w komunikacie Polnord SA.

Centrum handlowe zbudowane zostanie w Wilanowie, jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy i będzie komplementarnym uzupełnieniem licznych projektów deweloperskich realizowanych przez Polnord w ramach Miasteczka Wilanów. W czterech projektach deweloperskich realizowanych przez Polnord w Wilanowie: Kryształ Wilanowa, Ostoja Wilanów, Królewskie Przedmieście oraz Dobry Dom oddanych będzie niemal 2,5 tys. mieszkań.