Prace wykończeniowe prowadzi m.in. kluczowy najemca Turawa Park – Carrefour, którego lokal zajmie powierzchnię ok. 7,3 tys. mkw. Kolejne odbiory lokali przewidziane są na najbliższe tygodnie.

Projekt Turawa Park, finansowany przez Standard Life Investements jest obecnie w trakcie budowy. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2011 roku. Całkowita powierzchnia to ok. 40 tys. mkw. Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Dodatkowo, inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum Opola. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro. Kluczowi najemcy Turawa Park to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora i CCC .

Leasingiem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008 r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski.

Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.

Inwestorem projektu jest Standard Life Investements – jeden z czołowych światowych inwestorów, zarządzający aktywami wynoszącymi 8,5 mld funtów oraz nieruchomościami w całej Europie, gdzie obecny jest od początku lat 90. Na polskim rynku logistycznym firma stała się wiodącym graczem budując portfolio obejmujące ponad 550 tys. Mkw powierzchni logistycznej najwyższej jakości, w strategicznych lokalizacjach na terenie całego kraju.