– Instytut od kilku lat wspiera sklepy internetowe w zakresie wdrażania i stosowania dobrych praktyk gospodarczych w handlu elektroniczny. Znamy problemy z jakimi borykają się sklepy i ich klienci, dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs, którego celem będzie zwrócenie uwagi nie tylko sklepów internetowych, ale także e-konsumentów na elementy jakości bezpieczeństwa transakcji on-line – mówi Kinga Szewczyk z Instytutu Logistyki i Magazynowania. – Do partnerstwa w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy organizacje konsumenckie oraz firmy, którym, podobnie jak nam, zależy na poprawie bezpieczeństwa w handlu elektronicznym. Teraz zapraszamy sklepy do udziału w konkursie – dodaje.

Do konkursu mogą zgłosić swój sklep przedsiębiorcy, którzy od co najmniej roku prowadzą działalność w postaci sklepu internetowego. Laureatów konkursu wybierać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: Dariusz Bogdan – viceminister w Ministerstwie Gospodarki, Piotr Stańczak – dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Grażyna Rokicka – prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, Piotr Jarosz – wydawca serwisu Sklepy24.pl, Grzegorz Szyszka – dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Grzegorz Błażewicz – dyrektor zarządzający Benhauer.

Patronat merytoryczny nad konkursem objęły Europejskie Centrum Konsumenckie, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Sklepy24.pl, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca stycznia 2011 roku. Ogłoszenie wyników planowane jest na połowę marca przyszłego roku.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Gospodarki, Wicepremier Waldemar Pawlak.