Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gorzowa. Łącznie napłynęło ponad 500 zgłoszeń. – Przystań nawiązuje do hasła promocyjnego miasta: „Gorzów. Przystań”, a tym samym łączy nasz projekt z miastem i jego mieszkańcami – wyjaśnia Małgorzata Jaroniek, dyrektor ds. inwestycji Elektry Plus. – Chcemy współtworzyć naszą galerię z lokalną społecznością. Stąd nasz konkurs na nazwę i zwycięska nazwa. Z kolei określenie „Zielona” podkreśla ekologiczny i przyjazny charakter naszej galerii, a także jej rodzinny charakter. Zielona Przystań to miejsce przyjazne i otwarte, gdzie będzie można się zatrzymać i miło spędzić czas na zakupach, w kawiarni, restauracji, klubie fitness czy centrum rozrywek wirtualnych – dodaje.

Nowa gorzowska galeria Zielona Przystań, wcześniej Galeria Piast, to kompleks rekreacyjno-handlowy z ok. 70 lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami i restauracjami, fitnessem i spa, placami zabaw dla dzieci, boiskami sportowymi oraz nowymi drogami i parkingami. Galeria będzie naturalnym uzupełnieniem gorzowskiej dzielnicy Górczyn w zakresie kompleksowej oferty handlu, rozrywki i usług. Atrakcją dla całej rodziny będzie np. zielony dach, na którym architekci przewidzieli m.in. restauracje i kawiarnie, klub fitness i spa oraz plac zabaw dla dzieci z fachową opieką. Wewnątrz galerii znajdą się m.in. akwaria, woliera dla egzotycznych ptaków, fontanny, centrum rozrywek wirtualnych (np. kino 5D, symulatory sportów) czy park edukacyjny. Planowany termin otwarcia galerii to wiosna 2012 r.

Elektra Plus sp. z o.o. posiada 30 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim, głównie w Niemczech oraz w krajach bliskiego wschodu, na polskim rynku działa od 15 lat. Realizuje własne projekty oraz świadczy usługi dla innych inwestorów krajowych i zagranicznych, głównie doradztwo w zakresie inwestycji, zarządzania projektem inwestycyjnym i budową obiektów. Firma realizowała m.in. Galerię Kasztanowa w Pile, za którą otrzymała nagrodę Shopping Center Forum & Awards 2009 dla najlepszego centrum w kategorii „Małe Centrum Handlowe Roku”.