W trakcie świątecznego kiermaszu będzie można kupować dzieła podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia, Radlina i Czerwionki-Leszczyn.

Pieniądze zgromadzone przez warsztaty w trakcie kiermaszu przeznaczone zostaną na rehabilitację podopiecznych, integrację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych oraz zakup materiałów, z których powstaną kolejne wyjątkowe dzieła.

Kiermasz organizowany już po raz trzeci przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i galerię Focus Mall Rybnik umożliwi prezentację i sprzedaż wyrobów Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszej części województwa.

Kiermasz będzie trwał od piątku 17 grudnia do niedzieli 19 grudnia w godzinach 9:00 – 18:00.

Galeria rozrywkowo – handlowa Focus Mall to obiekt w centrum Rybnika. Zbudowana na miejscu starego browaru galeria, którą otwarto 5 września 2007 roku, to niemal 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz 7-salowe Multikino, zlokalizowane na drugim piętrze galerii.

Focus Mall jest inwestycją Parkridge CE Retail, która zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych pod marką Focus Park. Rybnicka galeria jest pierwszym tego typu obiektem – w roku 2008 otwarte zostały galerie Focus Mall w Bydgoszczy i Zielonej Górze, w 2009 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne projekty dotyczą m.in. Gliwic, Jeleniej Góry i Piły.